Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Дата: 1 листопада 2019 о 07:12, Оновлено 23 лютого 2021 о 22:57
Автор: ГЛУМ Н. І.

ЗВІТ

директора Лебединської загальноосвітньої

вечірньої (змінної) школи ІІ – ІІІ ступенів

Склярова Олексія Олександровича

за 2018 – 2019 навчальний рік 

Відповідно до Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю щорічно я, як директор школи, звітую про персональний внесок у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу, у створенні належних умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти за 2018-2019 навчальний рік.

У 2018-2019 навчальному році діяльність педагогічного колективу школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про загальноосвітній навчальний заклад,Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних та міських програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів, «Програми національного виховання. На початок 2018-2019 навчального року до керівного складу навчального закладу входили:

Скляров О.О. – директор закладу;

Глум Н.І. – заступник директора з навчально-виховної роботи;

Директор школи Скляров О.О. забезпечував управління школою як соціально-педагогічною системою з усіх напрямків її життєдіяльності на наукових засадах, за компетентнісним підходом, згідно з чинним законодавством. У своїй діяльності керувався Конституцією України, законодавством України про освіту та про соціальну роботу, іншими нормативно-правовими документами уряду, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу, Статутом Лебединської загальноосвітньої вечірньої (змінної) школи ІІ-ІІІ ступенів Лебединської  міської ради Сумської  області, діючим Колективним договором та іншими документами, розробленими і затвердженими в межах навчального закладу з метою забезпечення його стабільного та ефективного функціонування. Документом, що регламентував сферу діяльності директора, окреслював її права та обов’язки, була угода, укладена між директором Лебединської  загальноосвітньої вечірньої (змінної) школи ІІ-ІІІ ступенів Лебединської  міської ради Сумської  області та  Лебединським міським управлінням освіти, в якій оговорені повноваження керівника та ступінь його персональної відповідальності за результати роботи закладу освіти загалом.

Заступник директора виконувала свої обов’язки відповідно до посадових обов’язків,затверджених керівником освітньої установи, якими регулювалася їх безпосередня управлінська діяльність.

1.Загальна інформація про школу.

Лебединська загальноосвітня школа знаходиться на базі Лебединської ЗОШ № 4, займає 2 класних кімнати загальною площею 166 кв.м. У 2018-2019 навчальному році працювало 6 педагогічних працівників (із них два сумісники). Навчання завершило 30 учнів у 2 класах та 1 групі з індивідуальним навчанням, середня наповнюваність класів становить 10.3 учнів. Випускників 12 класу – 12 учнів.

2. Кадрове забезпечення.

 У 2018-2019 навчальному році штатними працівниками  Лебединська загальноосвітня вечірня (змінна)  школаІІ –ІІІ ступенів  була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. 80 % педагогів школи пройшли навчання інформаційним технологіям по програмі Іntel «Навчання для майбутнього». Перспектива в освіті така, що вчитель, який не володіє навичками роботи на комп’ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам та не зможе ефективно забезпечувати навчально-виховний процес з учнями.

 1учитель має вищу кваліфікаційну категорію, 2 – першу, 1 - другу. Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників  по школі у 2018-2019 н.р. – 9 годин.

3.Методична робота.


     До структури методичної роботи школи входить педагогічна рада. Координація роботи здійснюється у співпраці з відділом освіти, методичним кабінетом відділу освіти Лебединського міськвиконкому, та у відповідності до чинних нормативно-правових документів Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки області.

Своє завдання вбачають у розробці інноваційних програм, календарному та тематичному плануванні навчально-виховного процесу, інтеграції предметів, розробці та проведенні інтегрованих уроків, спільному опрацюванні тем, що дає змогу створити в учнів цілісне світосприймання, участі у творчих справах із залученням до роботи працівників усіх структур. Саме тут вивчається робота вчителів і узагальнюються кращі здобутки, організовується обмін педагогічним досвідом, готуються конкретні методичні рекомендації, розробляються єдині педагогічні вимоги, організовуються відкриті уроки, здійснюється контроль за навчанням молодих учителів., аналізуються результати навчально-виховного процесу.

Одним із пріоритетних напрямків роботи з педагогічними кадрами є робота із молодими спеціалістами, яка спрямована на розвиток їх творчих здібностей, підвищення рівня професійної майстерності. Усі молоді педагоги працюють під керівництвом досвідчених учителів за чітко розробленим планом. Організовано стажування і наставництво. Надається практична допомога. проводяться консультації, взаємовідвідування уроків, вивчається рівень готовності молодих спеціалістів до роботи та до впровадження інноваційної діяльності.

Педагоги  ознайомлювалися з новими досягненнями в педагогіці, психології.

Кожен вчитель працює над індивідуальною науково-методичною проблемною темою. Важливою формою підвищення його наукового, фахового та методичного рівня є самоосвіта. У процесі самоосвіти він вивчає нову літературу з педагогіки, психології, методики викладання предметів, матеріали педагогічного досвіду. Підсумком роботи кожного вчителя є видавнича діяльність:вчителі Глум Н.І., Сердюк С.В. представили свої портфоліо по роботі над науково-методичною проблемою.

З метою забезпечення підвищення рівня професійної компетентності вчителів, поглиблення знань вчителів з теорії і практики інноваційної діяльності, активізації творчого потенціалу та надання дієвої допомоги педагогам щодо розвитку їх майстерності як комплексу професійних знань, умінь і навичок у 2018-2019 н.р. було продовжено розпочату у 2015 р. роботу над науково-методичною проблемою «Впровадження компетентнісно орієнтованого підходу у навчально-виховний процес через застосування інноваційних технологій» у відповідності до перспективного плану його реалізації протягом 5 років.

Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи.

Педагоги школи активно залучаються до роботи у міських  семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях, професійних конкурсах.

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на високому рівні.

4.Навчальна робота.

Протягом 2018-2019 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2018 року у школі налічувалося 28 учнів.

За підсумками навчального року учні школи показали хороший рівень досягнень.  На основі проведених зрізів знань  на початку, в кінці навчального року, а також після І семестру було зроблено висновок про достатню ефективність здійсненої методичної роботи. Зросли показники кількості учнів   середньогота  достатньогонавчального рівня на кінець 2018-2019 навчального року, натомість зменшилися показники кількості учнів з низьким рівнем знань.

Доведено, що рівень знань учнів безпосередньо залежить від рівня відвідування учнями навчальних занять в школі. На виконання статті 35 Закону України «Про загальну середню освіту» школа повинна забезпечити право молоді на одержання освіти. В цьому напрямку школа проводить достатню роботу. Адміністрацією школи, класними керівниками приділяється велика увага охопленню учнів навчанням, ми не байдужі до причини відсутності на заняттях кожної дитини. Необхідно відзначити, що кількість пропусків, особливо через поважні причини, продовжує зменшуватися через те, що протягом всього навчального року в школі постійно проводиться рейд «Урок»; питання охоплення учнів навчанням розглядаються на засіданні педагогічної ради, на нараді при директору; на засіданні Ради профілактики заслухано всього 5 учнів. Відмічаю, що ці цифри значно менші від попередніх.Враховуючи зазначене, завдання педагогічного колективу школи щодо охоплення учнів навчанням наступні:  продовжити профілактичну та роз’яснювальну роботу з батьками; рейд «Урок» проводити протягом всього навчального року; адміністрації, класним керівникам, учителям-предметникам систематично контролювати відвідування навчальних занять, продовжити практику розгляду даного питання на засіданні педради та індивідуальну роботу з батьками учнів.

5. Виховна та позакласна робота.

Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно напрямків:

  • Превентивне виховання
  • Морально-етичне виховання
  • Громадянсько-патріотичне виховання
  • Трудове виховання
  • Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя
  • Економічне виховання
  • Екологічне виховання

Активним у житті школи було учнівське самоврядування. З метою підвищення рівня знань учнів, розвиток їх творчих здібностей, виховання здорового способу життя саме з такою метою воно було створене. Головою учнівського самоврядуваня була Сердюк С.В.

Один  раз на 2 місяці проводяться класні збори – колективний орган самоврядування в класі. Мета класних зборів – розвиток учнівського самоврядування, згуртування учнівського колективу, вироблення в школярів організаторського досвіду й навичок, формування громадянської позиції.

Основне завдання класних зборів – обговорення й вирішення питань життєдіяльності учнівського колективу. Відповідальність за підготовку й ведення зборів несе староста. На класних зборах учні обирають старосту, заслуховують звіти про виконання доручень, підводять підсумки участі школярів у справах класу та школи, обговорюють поведінку учнів за місяць, семестр, виконання учнями Статуту школи.

Силами активістів парламенту та за допомогою учителів, класних керівників були організовані різноманітні заходи. Також членами учнівського самоврядування систематично перевірялись робочі куточки у класах, стан озеленення школи, проводяться акції милосердя.

 Правове виховання в Лебединській загальноосвітній вечірній (змінній) школі здійснюється на основі Конституції України, Програми правової освіти населення України та річного плану школи.

    Правове виховання впливає не тільки на свідомість, але і на відповідальну сторону поведінки, формує переконаність у необхідності суворого додержання закону, прав і обов’язків. Кінцевим результатом правового виховання є реальні справи, вчинки в сфері правових відношень, які свідчать про дієвість правового виховання.

     Правове виховання передбачає перш за все знайомство неповнолітніх з законами нашої держави. А тому класні керівники та учитель правознавства приділяють цьому значну увагу. Загальна мета та конкретні завдання правового виховання учнів вирішуються в процесі учбової діяльності.

      Усі вчителі в школі працюють над вирішенням основних завдань правового виховання в школі:

  • формування в кожного учня системи знань з питань основ держави та права, розвиток інтересу до цієї галузі знань і зв'язок права з навколишньою дійсністю;
  • формування поваги до держави, до її конкретних органів;
  • прищеплення навичок правосвідомої поведінки;
  •  виховання нетерпимості до різноманітних правопорушень;
  • формування потреб та умінь активно захищати в установленому законом порядку свої права.

    Протягом всього навчання в школі ведеться поступове вивчення психологічних особливостей кожного учня.

В основу системного підходу до здійснення виховного процесу в школі, зокрема, правовиховної роботи, покладено диференційований підхід, врахування вікових особливостей дітей. У цьому контексті хотілося б відзначити роботу класних керівників Сердюк С.В., Глум Н.І.

Це – створення, в першу чергу, сприятливої психолого-педагогічної атмосфери, проведення ранньої діагностики і психолого-педагогічної корекції відхилень у поведінці, всебічне вивчення індивідуальних особливостей учнів, виявлення дітей з відхиленнями в розвитку й поведінці.

Велике значення має приклад. Учителі добувають як позитивні, так і негативні факти із засобів масової інформації. Звичайно ж, обговорюються і публікації на правову тематику (які зустрічаються зараз в кожній газеті). Ця інформація подається учням не тільки в тому вигляді, якому вона надрукована чи передана засобами масової інформації, але відповідним чином проаналізована з додатковим роз’ясненням і обговоренням. 

У ході профілактики правопорушень контроль за відвідуванням учнями занять ведеться вчителями й класними керівниками у класному журналі, а черговим учителем у спеціальному журналі відвідування занять.

Колективне обговорення складних ситуацій у проявах поведінки, які виникають, чи можуть виникнути у шкільному та позашкільному середовищі сприяє виробленню в школярів певних позитивних стереотипів.

Важлива роль у профілактиці правопорушень належить правовій пропаганді (уроки правознавства, тижні правознавства, проведення бесід на правову тематику).

6. Стан дитячого травматизму.

Робота з попередження дитячого травматизму ведеться відповідно до нормативно-правової бази.

Бесіди з попередження дитячого травматизму проводяться систематично, згідно графіка. Всі бесіди обов'язково фіксуються в класному журналі. З метою забезпечення школярів знаннями, які необхідні кожній людині для збереження життя і здоров'я, проводяться тематичні виховні заходи, бесіди, вікторини, розважально-пізнавальні програми.

Про ефективність роботи свідчить той факт, що протягом останніх років не зареєстровано жодного випадку травмування учнів.

7. Організація  медичного обслуговування

Всі працівники школи вчасно проходять медичний огляд.

8. Соціальний захист.

  Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:

• з неповних сімей –;

• багатодітних – 0;

• дітей-сиріт - 0.

  Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи.

9. Оздоровлення і відпочинок.

Школою вжиті заходи для створення умов щодо повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей та працівників.

Трудові відносини в колективі школи регулюються правилами внутрішнього розпорядку, трудовим договором. Адміністрація школи спільно з профспілковим комітетом реалізує статтю 57 Закону України „Про освіту", створює належні умови праці та відпочинку, щомісячно проводить виплату заробітної плати, надає щорічну грошову винагороду в розмірі одного посадового окладу за сумлінну працю і здійснює виплату педпрацівникам допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки.

10. Співпраця з батьками та громадськістю.


 Педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Класні керівники тісно співпрацюють з сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.

Однією з традиційних з форм роботи з батьками у школі є батьківські збори та лекторії,на які запрошуються працівники Лебединського районного відділення поліції Сумського районнго відділу поліції ГУНП в Сумській області, центру зайнятості.

11. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

 Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

 На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Також у приміщенні школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

12. Фінансово-господарська діяльність.

Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Лебединської міської ради. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам школи. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті школою енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.

Протягом навчального року адміністрація школи працювала над збагаченням матеріально – технічної бази школи.

 Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи поступово поповнюються новими стендами, активно проводиться робота по озелененню коридорів. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, своєчасно обрізаються дерева, кущі. Фарбується огорожа, біляться бордюри. Але повноцінна підготовка нашої школи до нового навчального року неможлива через відсутність коштів. Зрозуміло, я як директор використаю для цього усі можливі резерви: спонсорські кошти, позабюджетні кошти, але їх недостатньо для такого обсягу робіт.

   Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

  У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу, використовуються матеріали сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайти обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами. 

  Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки, тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

  Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва Лебединською  загальноосвітньою вечірньою (змінною) школою ІІ – ІІІ ступенів близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а й від свого заступника.

Основні завдання на  2019-2020 навчальний рік.

  1. Завданням педагогічного колективу, батьківської громадськості та ключової фігури учня і мене як керівника є підвищення рівня навченості основ наук згідно сучаних вимог.
  2. Ключовим завданням школи в наступному році є створення умов для забезпечення громадянам рівного доступу до якісної освіти, підвищення ефективності навчального процесу для розвитку особистості, розвитку в дітей ключових життєвих компетентностей.

       3. Здійснювати моніторинг досягнень учнів у навчальній та позанавчальній діяльності.

  1. Використання інноваційних та інформаційних педагогічних технологій у навчально-виховному процесі.

        5.Здійснення посиленого контролю за організацією  дозвілля та зайнятості учнів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.