Дата: 23 листопада 2017 о 12:07

ВИКОНКОМ ЛЕБЕДИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

20.11.2017                                              м. Лебедин                                               266 - ОД

Про заборону збору коштів учасниками

навчально-виховного процесу

в навчальних закладах м. Лебедин

Керуючись статтею 53 Конституції України, на виконання вимог Законів України «Про освіту»,  «Про запобігання корупції», «Про благодійну діяльність та благодійні організації», постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 р. № 1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування», листа Міністерства освіти і науки України від 05.09.2013 р. № 1/9-608 «Щодо благодійних внесків», з метою попередження зловживань службовим становищем працівниками навчальних закладів м. Лебедин та представниками батьківських комітетів навчальних закладів, забезпечення конституційного права громадян на доступність та безоплатність освіти в комунальних закладах, забезпечення прозорості надходження і використання благодійних та спонсорських коштів та уникнення неконтрольованих зборів коштів з батьків у навчальних закладах міста

Н А К А З У Ю:

1. Категорично заборонити збір готівкових коштів працівниками навчальних закладів, представниками батьківських комітетів та учасниками навчально-виховного процесу з батьків, учнів та вихованців для вирішення фінансових питань пов’язаних з покращенням матеріально-технічного забезпечення, проведення ремонтних робіт, відзначення ювілейних та святкових дат тощо.
  2. Покласти персональну відповідальність за вчинення протиправних дій щодо збору коштів у навчальних закладах м. Лебедин, відсутність звітування перед батьками чи приховування інформації про використання залучених благодійних коштів або отриманих матеріальних цінностей на керівників навчальних закладів м.Лебедин.

3. Керівникам навчальних закладів:

3.1. Прийом благодійних внесків здійснювати виключно на добровільних засадах та у безготівковій формі на спеціальний рахунок навчального закладу з обов’язковим оформленням відповідної бухгалтерської документації згідно з  вимогами чинного законодавства України.

3.2. Вчителям-предметникам заборонити здійснювати будь-які  фінансові операції у навчальному закладі та надавати платні освітні послуги, крім тих, які передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 р. № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності».

3.3. До 01.12.2017 провести наради з педагогічними працівниками, на яких в обов’язковому порядку довести до відома під розпис даний наказ та вивчити передбачений законодавством порядок отримання благодійних внесків.

3.4.  До 01.12.2017 довести наказ до відома батьків на батьківських зборах.

3.5. До 01.12.2017 розмістити даний наказ на офіційному веб-сайті навчального закладу.

4. Покласти відповідальність виключно на керівників навчальних закладів за примусовий та незаконний збір коштів у навчальних закладах, який проводиться педагогічними працівники або членами батьківських комітетів.

5. У випадках порушення цього наказу винних осіб притягувати до дисциплінарної відповідальності та відповідальності, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

6. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Начальник відділу освіти                                                     В.В.Доценко